Neosmart enova365

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami:

Umów się na wizytę!

Wizyta możliwa najwcześniej: 2024-07-26
rozwiąż zadananie matematyczne
10+1 =

Analizy i Kalkulacje

Analiza czasów realizacji dokumentów

Analiza czasów realizacji dokumentów

Analiza planowanego czasu pracy przedstawia informacje o tym na jak długo masz rozpisaną produkcję. Źródłem danych do analizy są zlecenia i czasy operacji podane w technologii.

Czas realizacji dokumentów dostępny jest z pozycji Raporty półproduktów, wyrobów gotowych z pozycji menu Rejestracja i Kontrola produkcji.

Tutaj wyświetlone są wszystkie zlecenia produkcyjne, czasy oraz meldunki pracowników.(Obraz 1)

Tabela zawiera numer zlecenia, nazwę i kody produktów tego zlecenia czas wykonania, operacje, starty czasowe, status, daty, oraz imię i nazwisko pracownika raportującego.

 

Traceability

Traceability

Daje możliwość śledzenia i lokalizowania produktów w trakcie trwania całego łańcucha procesów produkcyjnych. System Traceability umożliwiają sprawdzenie kompletnej historii konkretnego produktu na każdym etapie produkcji.
Informacje o użytych półproduktach, partii materiałów, każdym krytycznym etapie procesu produkcyjnego są przechowywany dla każdego produktu. Na każdym etapie produkcji system Traceability dba o poprawny przepływ produktów.
Daje to możliwości szybkiego wyeliminowania wadliwego produktu oraz pomaga w eliminowaniu wąskich gardeł procesu. 

Tracebility generowane jest na podstawie zasobu wyrobu gotowego, numeru dostawy lub na podstawie dokumentu.(Obraz 1)

 

Raport realizacji zamówienia

Raport realizacji zamówienia

Śledzenie stanu realizacji zamówień jest jednym z ważniejszych elementów kontroli produkcji.

Za pomocą raportu realizacji zamówienia mamy możliwość śledzenia realizacji planu, oraz jak on ma się do rzeczywistego przebiegu naszej produkcji.

Głównym zadaniem systemów monitorowania i diagnozowania procesów i maszyn jest zapewnienie im największej możliwej efektywności pracy, prawidłowego i stabilnego przebiegu procesów produkcji.

Raport realizacji zamówienia dostępny jest wchodząc zamówienia i analizy/ewidencja zamówień .

Ewidencja zamówień jest to tabela, w której wpisane są wszystkie zamówienia oraz powiązane do nich zlecenia produkcyjne, na której znajdziemy stan procesu realizacji zamówienia, ilość sztuk wyprodukowanych oraz daty.

 

Analiza cen ewidencyjnych wyrobów gotowych

Analiza cen ewidencyjnych wyrobów gotowych 

W neoProdukcji mamy możliwość analizy cen ewidencyjnych wyrobów, wyświetlane są ceny z najstarszej dostawy, najnowszej, cena średnia i aktualna cena ewidencyjna.

Cena ewidencyjna jest to cena, na podstawie której dokonujemy ewidencji materiałów.

Wykorzystanie analiz ceny ewidencyjnej ułatwia prowadzenie wyceny asortymentu. Ceny, które zmieniają się na przestrzeni czasu, za pomocą narzędzia do analizy cen mogą być kontrolowane.

Za pomocą przycisku Sprawdź ceny mamy możliwość sprawdzenia aktualnych cen towarów.

Aby zmienić cena należy wybrać dany towar, wypełnić pole dodatkowy koszt, a przycisk ustaw cenę na technologiach spowoduje dodanie kwoty z pola dodatkowy koszt na cenie w technologii.

 

Analiza wyprodukowania wyrobów gotowych z danym zakresie dat

Analiza wyprodukowania wyrobów gotowych z danym zakresie dat

Analiza wyprodukowania wyrobu gotowego zawiera informacje o sumie ilości wytworzonej danego produktu będącego wyrobem gotowym. Otrzymasz informacje kiedy, na jakiej linii, dla jakiego kontrahenta i jakim zleceniem produkt został wytworzony.

Lista zawiera wyroby gotowe, rozumiane jako produkty wyjściowe znajdujące się na najwyższym poziomie drzewa technologii.

Bez potrzeby pytania się poszczególnych ludzi “Czy zrealizowaliście to zamówienie?” możesz wejść w raport dowiedzieć się o szczegółach oraz czy poszczególne zlecenia zostały zrealizowane.

Analiza wyrobu gotowego wchodzimy z pozycji Zamówienia i Analizy / Elementy zamówień.

Lista może został wyfiltrowana za pomocą zakresu dat. Znajdziemy tutaj informacje takie jak status zamówienia, ilość wyprodukowanych sztuk, dokumenty wygenerowane na podstawie meldunków pracowników, kontrahenta oraz wyrobu gotowego którego dotyczy dany raport.

 

Zobacz nasze filmy szkoleniowe

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Umów wizytę

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.