Neosmart enova365

Umów wizytę lub skontaktuj się z nami:

Umów się na wizytę!

Wizyta możliwa najwcześniej: 2024-06-18
rozwiąż zadananie matematyczne
5+7 =

Przyjęcia

Przyjęcie na bazie wygenerowanego ZD

Należy zalogować się do aplikacji neoMobile na Kolektorze danych oraz wybrać moduł Przyjęcia (Obraz 1). Dokument ZD utworzony w ERP automatycznie pojawi się na liście, należy go wybrać (Obraz 2) (na liście wyświetlane będą jedynie dokumenty ZD, które nie zostały jeszcze zrealizowane). 

Następnie operator kolektora danych sczytuje towar, jego kod pojawia się w polu Towar, a kursor przeniesie się do pola Ilość pozwalając operatorowi na ręczne wprowadzenie ilości. Towar wraz z ilością podaną przez operatora znajdzie się na liście pozycji do sczytanych (Obraz 3). Jest możliwość dodawania ilości automatycznie, zwiększając sczytany towar o 1 w zależności od konfiguracji.

Jeżeli operator kolektora sczytał wszystkie pozycje z dokumentu ZD należy użyć przycisku Zamknij w celu utworzenia dokumentu PZ w głównym ERP. Nowo utworzony dokument PZ będzie powiązany z dokumentem ZD, na podstawie którego odbyło się przyjęcie towaru.

Przyjęcie bez dokumentu ZD

Logujemy się do aplikacji neoMobile na Kolektorze danych i wybieramy moduł Przyjęcia (Obraz 1). Wybieramy magazyn, kontrahenta i numer dokumentu (Obraz 2). Następnie przechodzimy do tworzenia pozycji dokumentu.


Operator kolektora danych sczytuje towar, jego kod pojawia się w polu Towar, a kursor przeniesie się do pola Ilość pozwalając operatorowi na ręczne wprowadzenie ilości. Towar wraz z ilością podaną przez operatora zapisuje się na liście sczytanych pozycji (Obraz 3). Istnieje opcja w konfiguracji, że po sczytaniu towaru ilość automatycznie będzie zwiększała się o 1.

Po sczytaniu wszytkich towarów przez operatora, dokument zatwierdzamy poprzez klawisz Zamknij. W Naszym systemie ERP zostaje utworzony dokument PZ.

Przyjęcie zasoby

Program neoMobile ma możliwość przyjmowania towaru po zasobach niezależnie czy dokument jest tworzony na bazie wygenerowanego dokumentu (dyspozycji) czy też bez dokumentu dyspozycji.
Opertor skanując towar, program rozpoznaje czy dana karta towarowa jest skonfigurowana pod zasoby.
Po zeskanowaniu takiego towaru otwiera się okno edycyjne (Obraz1), gdzie operator wprowadza zasób, który może być np. numerem seryjnym, numerem partii lub datą. Tworząc listę zasobów (Obraz2).

Funcje dodatkowe

Operator podczas przyjmowania towaru ma możliwość w programie neoMobile wykorzystania funkcji dodatkowych:
- Towar info - pełny opis danego towaru (kod kreskowy, nazwa, ceny, dokumenty, zdjęcie)
- Atrybut na pozycji dokumentu
- Wydruk etykiety towaru

Zobacz nasze filmy szkoleniowe

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Umów wizytę

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.